Ознака: Атентат Глигоров

Дваесет и осум години од атентатот врз претседателот Киро Глигоров

Пред 28 години на 3 октомври беше извршен атентат врз првиот претседател на Република Македонија Киро Глигоров, кој го преживеа со тешки повреди на...