Ознака: Андреа Коевска

Спорните случаи на Андреа и Васил со знамињата ја втурнаа Македонија...

Спорните случаи поврзани со националните знамиња во кои беа опфатени последните двајца македонски претставници на „Евровизија“, Васил Гарванлиев и Андреа Коевска, на извесен начин...

Андреа Коевска, евровизиска претставничка „Евровизија“ ми се случи во вистинскиот...

Андреа Коевска, евровизиска претставничка Нашата годинешна евровизиска претставничка Андреа Коевска (22) веќе е во Торино, Италија, каде што се вршат последните подготовки за нејзиниот евровизиски...

Кога ја имаш поддршката на вистинските луѓе, предизвиците стануваат надминливи

Македонската претставничка на Евросонг за претстојниот настап во Торино Македонската претставничка на овогодинешниот „Евросонг“, Андреа Коевска (22), во разговор за МИА зборуваше за претстојното учество...

Андреа Коевска со „Circles”ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2022“ во...

Македонска претставничка на „Евровизија 2022“ е Андреа Коевска со песната „Circles". Автор на музика е Александар Масевски, а текстот го напишаа заедно тој и...

Кој е вашиот фаворит за македонски претставник на Евровизија?

Македонската радио телевизија, која што е носител на лиценцата за учество на нашата земја на „Евровизија“, вчеравечер ги претстави шесте селектирани песни кои ќе...