Ознака: Андреа Коевска

Андреа ја сними песната „Close to the sun“

Андреа Коевска, македонската годинешна преставничка на „Евровизија“, каде ја испеа „Circles“, на композиторот и продуцент Александар Масевски, во чие создавање и самата учествуваше, деновиве...

Андреа за влакно останала без финале, споделувајќи ја евровизиската судбина на...

Македонската претставничка во Торино била 11-та во второто полуфинале Македонската претставничка Андреа Коевска, која за жал, не се пласираше во финалето на „Евровизија“, според објавената...

Андреа звучеше моќно, но трендовите и политиката си го прават своето...

Рекоа за настапот на Македонија на „Евровизија“ Андреа беше самоуверена и звучеше моќно, претставувајќи ја Македонија достоинствено и во најдобро светло на „Евровизија“, по сѐ...

Не им кажувајте на Македонците што му стори Мариус на швајцарското...

Како би реагирала Македонија доколку Мариус ја претставуваше на „Евровизија“, на шега се прашуваат љубителите на континенталниот музички избор на социјалните мрежи, откако тој...

Андреа ја потсети Европа на Алиша Кис, но „Circles“ не ја...

На европските љубители на „Евровизија“ им се допаднаа гласот и настапот на Андреа, која доби споредби со познатата американска пејачка Алиша Кис, веројатно и...

Андреа со песната „Circles“ настапи на второто полуфинале на „Евровизија“

Со песната „Circles“ Андреа Коевска вечерва ја претстави Република Северна Македонија во второто полуфинале на шеесет и шестиот Евросонг кој се одржува во Торино. Коевска...

Ќе ги побие ли Андреа прогнозите на вечерашниот настап во Торино?

Македонската претставничка Андреа Коевска вечерва ќе пее во второто полуфинале на Евросонг во Торино. Андреа ќе настапи единаесетта со песната „Circles“ на композиторот Александар...

МРТ: Доцна е за повлекување на Андреа, но ќе се разгледува...

Македонската претставничка Андреа Коевска утре ќе настапи во втората евровизиска вечер во Торино, информира Македонската Радио Телевизија (МРТ) откако детално ги разгледала сите аспекти...

Случајот на Андреа со знамето и дисквалификациите не ѝ даваат на...

Непромислениот гест на македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска, која изминатиот викенд го фрли на земја државното знаме, за време на фотографирањето во Торино, на...

Европејците се изненадени од македонската реакција за фрленото знаме од Андреа

Љубителите на Евровизија ширум Европа се изненадени од можноста за повлекување на македонската претставничка Андреа од Евровизија по инцидентот со фрлањето на државното знаме...