Ознака: џанлуиџи буфон

Буфон веќе не мора да стравува од Пандев

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, од пред два дена е потпиша за Парма, каде брани прославениот италијански голман Џанлуиџи Буфон. - Сè...

Буфон и Роналдо израдуваа две деца што се спасија од земјотресот...

Фудбалерите на торински Јувентус, Џанлуиџи Буфон и Кристијано Роналдо вчера се сретнаа со две деца кои се спасија од силниот земјотрес во Албанија. Во земјотресот...

Џанлуиџи Буфон цели кон многу рекорди

Џанлуиџи Буфон (41) со Јувентус во новата сезона ќе се обиде да собори неколку фудбалски рекорди. На неговиот пат се рекордите за најмногу настапи...

Буфон влезе во „клубот“ на Малдини, Ѕоф, Мила, Гигс…

Буфон (41), кој се врати во Јувентус од ПСЖ и потпиша нов, едногодишен договор, ќе ѝ се придружи на малата одбрана дружина од седум...

Буфон се враќа дома?

Голманската легенда Џанлуиџи Буфон би можел да се врати во Парма, објави „Газета дело Спорт“. Искуниот 41-годишен голман од пред неколку дена е слободен...

Буфон со заминувањето од ПСЖ ја завршува авантурата надвор од Италија

Легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон (41) ги напушти редовите на францускиот фудбалски првак Пари Сен Жермен по само една сезона и вкупно 25 настапи. -...

Буфон: Се надевам дека ќе играм уште една година за ПСЖ

Голманот на ПСЖ, Џанлуиџи Буфон, изјави дека се надева дека ќе игра уште една година за францускиот шампион. 40-годишниот Италијанец премина во клубот на...

Буфон одушевен од тренерот Тухел

Искусниот голман Џанлуиџи Буфон истакна дека е одушевен од приодот на тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, и дека неговата работата не може...

Буфон: Можам да играм уште 10 години

Голман Џанлуиџи Буфон, кој летово го напушти Јувентус за да го облече дресот на Париз Сен Жермен, вели дека би можел да игра уште...

Буфон: Италија има само еден вистински талент

Џанлуиџи Буфон изјави дека неговиот клупски колега во ПСЖ, Марко Верати е „единствениот вистински талент“ на италијанскиот фудбал. Четириесет-годишниот голман пристигна во Париз во...