Ознака: јужнокорејски спилберг

Јужнокорејскиот Спилберг – најголем критичар на општеството

Јужнокорејскиот режисер и сценарист Бонг Џун-хо, кој минатата година ги зеде некои од најголемите филмски награди, својот успех го круниса со својот филм „Паразит“,...