Ознака: Јовица Страшевски

Адвокатската комора ја отфрли дисциплинската постапка против Страшевски

Адвокатската комора ја отфрли дисциплинската постапка против адвокатот Јовица Страшевски, а по пријава на претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев. Во пријавата на Џолев е...

Адвокатот на Трајковски бара пак да се сослушуваат сведоците во „ТНТ“

Адвокатот Јовица Страшевски, кој го застапува ексградоначалникот Тони Трајковски во случајот „ТНТ“ за незаконското рушење на објектот „Космос“, смета дека оставката од поротничката Лилјана...

Страшевски: Не сум ѝ се заканувал на поротничката, сакаат да ме...

Адвокатот во случајот „ТНТ“, Јовица Страшевски, во писмено соопштение, вели дека во неговите дописи до медиумите нема закани кон кого било, најмалку кон поротничката...

Страшевски: Судијата-поротник поднела оставка, но бил извршен притисок да присуствува на...

Поранешната судија-поротник Лидија Ивановска-Кочковска поднела неотповиклива оставка од позицијата судија – поротник поради истек на мандат и го информирала претседателот на Основниот Кривичен суд...

Адвокатот на Тони Трајковски со отворено писмо до претседателот на Судски...

Јовица Страшевски, новиот адвокат на ексградоначалникот на Гази Габа и обвинет во случајот „ТНТ“, Тони Трајковски, преку отворено писмо го прозва претседателот на Судскиот...

Адвокатот Страшевски: Трајковски е во подобра состојба

Адвокатот Јовица Страшевски кој го застапува Тони Трајковски во случајот „ТНТ“, по одложувањето на денешното судење рече дека неговиот клиент е веќе во подобра...