Ознака: шкупи

Шкупи: Ниту еден наш навивач да не патува во Софија

Македонскиот претставник во Конференциската лига Шкупи објави вечерва дека нема да организира навивачкиот карван на реваншот во Софија против Левски и воедно ги повика...

Османи: Да не се ставаат односите меѓу навивачите во корелација со...

Најважно е да не се ставаат односите меѓу навивачите во корелација со односите меѓу државите или било кои етнички групи или народи, бидејќи тоа...

Бугарското МНР бара ефикасна истрага и спроведување на правдата за случајот...

Министерството за надворешни работи на Бугарија вечерва соопшти дека остро ги осудува инцидентите од 27 јули 2023 година во Скопје, во кои беа повредени...

Дуелот на Шкупи и Шкендија прекинат откако навивачите упаднаа на теренот

Натпреварот Шкупи – Шкендија од четвртфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија е во прекин поради влегување на домашни навивачи на теренот на стадионот во...

Шкупи го доби најпосакуваниот ривал во квалификациите за ЛШ

Екипата на Линколн од Гибралтар е ривалот на Шкупи во првото коло во квалификациите за Лигата на шампионите. Вака одлучи денешната ждрепка во седиштето...

Шкупи е новиот фудбалски шампион на Македонија

Шкупи е нов шампион во Првата македонска фудбалска лига. По повеќе од две децении трофејот се враќа во скопската населба Чаир, од времето кога...

Шкендија и Шкупи поразени во Конференциската лига

Македонскиот шампион Шкендија и вицешампионот Шкупи претрпеа порази во првите мечеви од второто квалификациско за пласман во фудбалската Конференциска лига на УЕФА. Шкендија загуби на...

Шкендија и Шкупи ги добија потенцијалните ривали во третата рунда

Македонските фудбалски претставници во Конференциската лига на УЕФА, Шкендија и Шкупи, ги дознаа противниците во третото квалификациско коло. Шкендија, не успеа во квалификациите за Лигата...

Министерството за култура: Проектите од издавачот „Шкупи“ не се прифатени поради...

Министерството за култура, по реакциите и јавните барања од издавачката куќа „Шкупи“ за поддршка на 8 преводни дела од проектот „Наградена светска литература“ и...

Ренова и Шкендија одат понатаму, Шкупи го заврши учеството во Европа

Ренова и Шкендија обезбедија пласман во второто квалификациско коло за Лига Европа, каде што ќе настапи и Силекс по елиминацијата од квалификациите за Лигата...