Ознака: шкендија

Минимална победа за Шкендија во дербито со Вардар

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига, тимот на Шкендија забележа победа со 1:0 против Вардар во дерби натпреварот од 19. коло. Натпреварот во Тетово го...

Шкендија повторно ја зголеми предноста во однос на Вардар

Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите од 18.коло по кое актуелниот шампион и лидер на табелата Шкендија ја зголеми предноста пред...

Шкендија убедливо ја совлада Македонија ЃП

Вардар одигра реми без голови против Ренова во рамките на 11-то коло од Првата фудбалска лига. За Вардар ова е втор натпревар во низа без...

Четврта измена на врвот во Првата лига сезонава

Вардар е четвртиот тим што сезонава во Првата македонска лига избива на првото место по едно коло, откако во седмото, во средата, го победи...

Шкендија и тројца интернационалци играат за ЛЕ

Македонскиот првак Шкендија, како и уште петмина македонски фудбалски интернационалци со своите клубови денеска ќе играат за пласман во групната фаза на Лига Европа....

Шкендија со (не)достижна негатива за реваншот против Розенборг

Првакот на Македонија, тетовска Шкендија, загуби од норвешкиот шампион Розенборг во првиот плејоф-меч во Лига Европа (ЛЕ), со 1-3, и со минус од два...

Шкендија на тешко гостување во Трондхајм

Фудбалерите на тетовска Шкендија, првакот на Македонија, вечерва (20.45 ч.) во Трондхајм во првиот плејоф-натпревар во Лига Европа (ЛЕ), му гостуваат на првакот на...

Шкендија се прости од ЛШ, поправен во ЛЕ

Во реваншот во Скопје, Шкендија повторно загуби од австриски Салцбург, 0-1 (во првиот со 0-3) Екипата на тетовска Шкендија, фудбалскиот првак на Македонија, се прости...

Шкендија со минимални шанси против Салцбург

Во Лигата на шампионите (ЛШ) во фудбал вечерва се играат реванш-натпреварите од третото квалификациско коло. Првакот на Македонија, Шкендија, вечерва (арена „Филип Втори“, 20.15...

Дербито Шкендија – Вардар без победник

Дерби-мечот во првото коло од 27-то издание на Првата фудбалска лига на Македонија, во Тетово, меѓу бранителот на титулата, Шкендија, и најтрофејниот македонски клуб,...