Ознака: шкендија

Дуелот на Шкупи и Шкендија прекинат откако навивачите упаднаа на теренот

Натпреварот Шкупи – Шкендија од четвртфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија е во прекин поради влегување на домашни навивачи на теренот на стадионот во...

Шкупи го доби најпосакуваниот ривал во квалификациите за ЛШ

Екипата на Линколн од Гибралтар е ривалот на Шкупи во првото коло во квалификациите за Лигата на шампионите. Вака одлучи денешната ждрепка во седиштето...

Нападнат судија по натпревар од младинската суперлига помеѓу Шкендија и Вардар

Полицијата приведе двајца скопјани поради физички напад врз судија. - На 6 ноември во 13.05 часот полициски службеници на СВР Тетово ги привеле во полицска...

Шкендија го доби дербито со Работнички

Актуелниот македонски шампион, Шкендија стигна до 2:0 победа над Работнички во дербито на 11. коло во Првата лига, додека Академија Пандев во финишот дојде...

Шкендија и Шкупи поразени во Конференциската лига

Македонскиот шампион Шкендија и вицешампионот Шкупи претрпеа порази во првите мечеви од второто квалификациско за пласман во фудбалската Конференциска лига на УЕФА. Шкендија загуби на...

Шкендија и Шкупи ги добија потенцијалните ривали во третата рунда

Македонските фудбалски претставници во Конференциската лига на УЕФА, Шкендија и Шкупи, ги дознаа противниците во третото квалификациско коло. Шкендија, не успеа во квалификациите за Лигата...

Шкендија елиминирана од квалификациите за ЛШ

Македонскиот фудбалски првак Шкендија го заврши учеството во квалификациите откако вечерва загуби од Мура со 0-5 на гостувањето во Словенија. Првиот меч одигран пред...

Шкендија промаши пенал во минималниот домашен пораз од Мура

Шкендија не успеа да направи предност во првиот меч од квалификациите за фудбалската Лигата на шампионите против словенечкиот тим Мура, губејќи на арената „Тоше...

Шкендија пружи отпор, но не успеа да ги сопре ѕвездите на...

Фудбалерите на Шкендија му пружија отпор на англиски Тотенхем, но сепак беа елиминирани 1-3, откако ѕвездите на лондончани Сон Хјунг-Мин и Хари Кејн ги...

Шкендија би можела да се сретне со Ростов или Макаби Хаифа...

Шкендија на 24 септември ќе го пречека Тотенхем во третото квалификациско коло во Лига Европа. Доколку направат сензација и го елиминираат фаворизираниот англиски клуб,...