Ознака: шкендија

Тотенхем доаѓа во Македонија на дуел со Шкендија

Жозе Мурињо и Тотенхем ќе дојдат во Македонија на дуел со Шкендија, во рамки на третото коло од квалификациите за фудбалската Лига Европа. Шкендија славеше...

Шкендија ќе се соочи со Ботошани на Бабунски и Ашковски

Тетовските фудбалски клубови Шкендија и Ренова, односно Силекс од Кратово ги дознаа имињата на противниците во второто квалификациско коло во Лига Европа. На денешната ждрепка...

Ренова и Шкендија одат понатаму, Шкупи го заврши учеството во Европа

Ренова и Шкендија обезбедија пласман во второто квалификациско коло за Лига Европа, каде што ќе настапи и Силекс по елиминацијата од квалификациите за Лигата...

Гостите не загубија во првите три четвртфинални меча

Три гостински тима не загубија во првите три меча вчера во четврт-финалето на фудбалскиот Куп на Македонија. Академија Пандев победи на гостувањето кај Шкупи...

Ѓока ќе ја предводи на Шкендија

Ернест Ѓока 49 годишниот тренер од Албанија од денес е новиот шеф на стручниот штаб на актуелниот македонски шампион Шкендија. Ѓока на клупата го...

Пораз на шампионот, деби-триумф на Струга

Пораз на актуелниот шампион Шкендија, а победа на новиот прволигаш Струга трим лум ги обележија воведните четири натпревари од новата сезона во Првата фудбалска...

Со своевиден суперкуп-меч почнува новата сезона

Во првото коло на новата фудбалска сезона меѓу себе ќе играат првакот Шкендија и победникот на Купот на Македонија, Академија Пандев Во своевиден суперкуп-меч актуелниот...

Селтик пак е можен ривал на Шкендија

Ако Шкендија го победи Дуделанж, во 3. коло од квалификациите за ЛЕ ќе игра со поразениот од мечот на Селтик со Номе Калју, тим,...

Скопје нема да го види Селтик, Шкендија испадна од квалификациите за...

Фудбалерите на Шкендија се сопнаа на првата пречка во квалификациите за пласман во Лигата на шампионите. Македонските шампиони не успеаја да го минат првакот...

Шкендија тргнува по потврда на пласманот во второто коло

Шкендија попладнево (од 17 часот) го игра реваншот од првото квалификациско коло за пласман во фудбалската Лига на шампионите, во Скопје, со естонскиот Номе...