Ознака: шампионите

Лигата на шампионите – одговорност и притисок, но и шанса да...

Тоа е навистина непредвидливо натпреварување, но и едно од најатрактивните во светот. Нема ништо подобро од тоа да си дел од ЛШ. Кога размислуваме...

Одложена одлуката за новата Лига на шампионите

Предлогот за ЛШ од 2024 година, за кој се дискутира речиси две години, се очекуваше да биде потпишан вчера од Извршниот комитет на УЕФА,...

Европска фудбалска сезона на рекорди

Во ЛШ, Баерн забележа 15 победи во низа, а Марсеј 13 порази по ред. Вилјареал постави два нови рекорда во ЛЕ, за најмногу освоени...

Фајналфорот без гледачи и со здравствени протоколи преземени од ЕП за...

Многу внимателно го следиме развојот на здравствената состојба во Германија. Што се однесува до концептот за хигиена, го користиме искуството од Европското првенство за...

Само четири нови осминафиналисти во однос на минатата сезона

Од 16-те тима што играа во завршницата во минатата сезона сега нема четири екипи, на чие место се Севилја, Порто, Борусија М. и Лацио,...

Голгетерски дуел Холанд – Имобиле

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Во фудбалската Лига на шампионите вечерва на програмата се осум натпревари од петтото коло во групите Е, Ф, Г и...

Може ли Атлетико да го запре Баерн?

Бранителот на титулата Баерн, кој има 15 победи во низа во ЛШ, му гостува на Атлетико, кој сезонава во Ла лига на девет меча...

Баерн игра за зголемување на рекордната низа на победи

Актуелниот првак лани триумфира на сите 11 натпревари (вкупна гол-разлика 43-8), а сезонава продолжи во истиот стил, ги доби трите досегашни натпревари во групата...

Баерн и понатаму победува, Левандовски е на еден гол до Раул

Баварците триумфираа 14-ти пат во низа во ЛШ, во меч во кој Левандовски постигна два гола и сега има 70 во ЛШ, еден помалку...

Ливерпул игра со „еден од најинтересните тимови“

Клоп неодамна изјави дека Митјиланд „со години е еден од најинтересните тимови“, кога станува збор за некои работи што им се заеднички на двата...