Ознака: шампионите

Покрај за титулата, многу фудбалери и тренери се во потрага и...

Речиси во секој од четвртфиналистите сезонава има фудбалери или тренери што претходно го освоиле пехарот во Лигата на шампионите со друг клуб, а со...

Сите четвртфиналисти се учесници во претходни финалиња на ЛШ

Извлекувањето на двојките (од 12 часот) ќе биде без ограничувања, што значи дека меѓу себе ќе може да играат тимови од иста земја и...

Штутгарт – од дното на Бундеслигата до трка за место во...

На дното на Бундеслигата во април, на Штутгарт му беше потребен плејоф за опстанок, а сега е подготвен за пласман во Лигата на шампионите Кога...

Групната фаза продолжува со голем влог за сите тимови

Клупското светско првенство во 2025 година, идната сезона на Лигата на шампионите и нокаут-рундите во Лига Европа сезонава, се ефективно во игра во моментов...

Летна Лига на шампионите

Многу европски клубови во пресрет на новата сезона ќе играат пријателски мечеви во Северна Америка и во Азија, меѓу нив и некои дерби-средби, репризи...

Можното враќање на Леао нуди надеж за Милан

ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ, РЕВАНШ-ПОЛУФИНАЛЕНДУЕЛ Ако играме според нашите можности, можеме да му зададеме тежок удар на Интер, а враќањето на Леао, пак, може...

Историски триумф на Шортс со Бон Телеком

Македонскиот репрезентативец Шортс беше убедливо најдобар играч во ЛШ, добивајќи две признанија, за МВП на сезоната, а во финалето против Хапоел Ерусалим беше прогласен...

Кристијансанд ќе ја брани двојната круна

Норвешкиот клуб ги освои титулите во 2021 и 2022 година и се пласира на третиот во низа фајналфор-турнир. Ждрепката треба да се влече утре,...

Осумте најдобри тргнуваат по титулата

Првите мечеви на програмата се утре (Бенфика - Интер и Манчестер сити - Баерн) и задутре (Реал Мадрид - Челси и Милан - Наполи)....

По 11 победи во низа, прв пораз на Телеком Бон

Германскиот тим загуби на свој терен од Стразбур, со 76-77, вториот меч е идната недела, се игра до две победи. Македонскиот репрезентативец Ти Џеј...