Ознака: чамец

Три малолетни девојчиња загинаа во несреќа со мигранти во близина на...

Три девојчиња, неофицијално сестри на возраст од пет до десет години, го загубија животот во несреќа со чамец со мигранти во близина на грчкиот...

Специјалците на МВР со чамец го бараат лицето што скокна во...

По направената координација меѓу Центарот за управување со кризи (ЦУК) со Министерство за внатрешни работи (МВР), Дирекција за заштита и спасување (ДЗС), локалните самоуправи...

УНХЦР стравува дека во потонатиот чамец во близина на Родос загинале...

Откако во средата потона брод со бегалци и мигранти во близина на грчкиот остров Родос, Високиот комесаријат за бегалци на ОН (УНХЦР) стравува дека...

Девојчето најдено среде океан половина век криело дека се случил крвав...

Во ноември 1961 година девојче е пронајдено среде Атланскиот Океан, како плови на мал гумен чамец, препуштена сама на себе. Таа повеќе од педесет...