Ознака: ЦРНА

САД осветлуваат коруптивни активности на поранешни владини функционери

Ставањето на имињата на поранешниот премиер Заев и на поранешниот генерален секретар на Владата, Рашковски, во некаков контекст во образложенијата на Канцеларијата за контрола...

ЦУК: Ангажирани нуркачи за под вода да се утврди состојбата на...

Центарот за управување со кризи, повикувајќи се на информации од Македонски железници, утринава информира дека покрај експертите од Градежен факултет, ангажирани биле и нуркачи...

Црна сабота

Авторски текст на еден од најзначајните светски и најважен израелски писател за војната меѓу Израел и Хамас. Овој текст е објавен во „Фајненшл тајмс“,...

За криптокриминалецот До Квон, Црна Гора навистина стана – црна

До Квон бил уапсен на аеродромот во Подгорица, главниот град на Црна Гора, со фалсификувани документи. За криптокриминал го прогонуваат три земји, Јужна Кореја,...

За три месеци дури 29 самоубиства во Македонија

Најчесто мажите се тие што посегнуваат по сопствениот живот. Од вкупната бројка на самоубиени, дури 21 лице се мажи, а осум се жени. Според...