Ознака: Х

Маск назначува нови менаџери за да ја направат платформата „X“ побезбедна

Платформата за социјални медиуми „X“ на Илон Маск назначи нови менаџери за платформата да биде побезбедна за корисниците и попривлечна за огласувачите, јави ДПА. Говорот...

Научниците се повлекуваат од Х и бараат алтернативи

Претходно годинава истражувачкиот центар „Пју“ објави дека повеќето корисници поминуваат помалку време на Твитер откако Илон Маск ја презеде платформата, а сега новите податоци...

Во САД издаден првиот пасош на кој ознаката за род е...

САД објавија дека го издале својот прв пасош со ознака на родот „Х“ на лице кое не се препознава себеси во традиционалниот „машки“ или...