Ознака: ФУДБАЛ – ЕП 2020

Роналдо на еден меч постави три рекорда

ФУДБАЛ - ЕП 2020 Роналдо со настапот на дуелот со Унгарија стана единствениот што играл и постигнувал голови на пет ЕП, а со двата гола...