Ознака: убиец

Храната стана опасен убиец

Според информациите на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ), во 2023 година во Македонија се уништени 147.415 килограми храна. Само во тековниов месец биле...

Првоосомничен за двете убиства, на Вања и на Панчо, е лицето...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски кажа дека извршител на двете убиства, на убиството на малата Вања и на велешанецот Панче Жежовски, е првоосомничениот...

Потрагата по масовниот убиец ги испразни улиците на Мејн

Јавните училишта во Портланд, во американската сојузна држава Мејн, денеска се затворени, бидејќи продолжува потрагата по осомничениот за оружениот напад во Левистон, во кој...

Чешмата сериски убиец демне и заплашува

Со смртта на двајцата браќа што сакале да наполнат вода кај чешмата во Кисела Вода, во близината на селото Крстор, бројката на луѓе што...

Елена Ковалскаја: Не можам да работам за убиец!

Директорката на државниот театар во Москва поднесе оставка Директорката на Московскиот државен театар, Елена Ковалскаја, во четвртокот јавно го нарече рускиот претседател Владимир Путин „убиец“...

Во Франција пронајдено обезглавено тело на маж со извадена утроба, се...

Во тек е обемна полициска акција за потрага по сторителот на бруталното злосторство во францускиот град Болен. Во стан е пронајден постар маж, чија глава...

Таткото кој ги уби своите три деца во Загреб префрлен во...

Харалд Копиц, кој кон крајот на минатиот месец во изнајмен стан во Загреб ги уби трите свој деца, бил префрлен во Одделот за психијатрија...

Убиецот на Џорџ Флојд се жали на неправедно судење

Дерек Човин, поранешниот полицаец од Минеаполис, осуден за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, ќе поднесе жалба на обвинението. Осудениот Човин тврди дека имало неколку проблеми...

Острите коментари на Бајден за Путин ги доведоа односите на САД...

Во интервју за „Еј-би-си њуз“, американскиот претседател Џо Бајден изјави дека рускиот претседател Владимир Путин „ќе плати“ доколку биде потврдено оти имало мешање од...

Загадениот воздух како масовен сериски убиец

Проблемот со загадувањето на воздухот со години останува нерешлива енигма за надлежните институции. Во одредени денови, низ Македонија се регистрира и до десетици пати...