Ознака: турија

Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата со големи...

Струмичанец осуден на 20 години затвор ќе одговара за уште едно...

Струмичкото основното јавно обвинителство против лице од селото Добрејци покрена обвинение за кривично дело убиство. Станува збор за обвинет кој годинава веќе е осуден на...

Користољубие причина за второто убиство кај браната Турија

Полицијата соопшти детали за убиството на струмичанецот кој се водеше за исчезнат, а неговото тело потоа беше пронајдено во водите на браната Турија. Според...

Двата трупа пронајдени во ист ден ја вознемирија македонската јавност

Два трупа пронајдени кај Струмица и Тетово, во ист ден, ја вознемирија македонската јавност. Едниот е пронајден во резервоар за гориво на камион кај...