Ознака: три рекорда

Роналдо на еден меч постави три рекорда

ФУДБАЛ - ЕП 2020 Роналдо со настапот на дуелот со Унгарија стана единствениот што играл и постигнувал голови на пет ЕП, а со двата гола...

Со еден циклус три рекорда на македонската репрезентација

Покрај третото место во групата, на кое Македонија досега никогаш не била на крајот од едни квалификации, црвено-жолтите поставија нови граници и за освоени...