Ознака: трилер

Анџелина Џоли во нов возбудлив трилер

Популарната актерка и режисерка Анџелина Џоли ја игра главната улога во филмот „Тие што сакаат да сум мртов“ (Those Who Wish Me Dead), чија...

Вил Смит во новиот трилер „Близнак“

Добитникот на „оскар“, режисерот Анг Ли, заедно со славниот актер Вил Смит, создаде возбудлив и многу поинаков филм. Филмот „Близнак“ е полн со акција,...

Џорџ Клуни снима психолошки трилер

Дејството на светскиот бестселер „Тангерка“, на писателката Кристин Манган, го инспирира Џорџ Клуни да го сними психолошкиот трилер што ќе се базира на оваа...

Ријана во тропскиот музички трилер „Островот Гуава“

Убавицата од Барбадос, Ријана, наскоро ќе ја гледаме во тропски трилер за локален музичар, на кој работеше заедно со Доналд Гловер, познат под уметничкото име Чајлдиш...

Шпански филмови полни неизвесност и мистерии

Доколку сте љубители на заплеткани, непредвидливи трилери, вистинско време е да заборавите на холивудската продукција и да ѝ дадете шанса на шпанската кинематографија. Шпанските...