Ознака: тревник

На Драган Павловиќ – Латас пак ќе му се суди за...

Апелациониот суд ја укина првостепената пресуда која ја донесе Кривичниот суд-Скопје, со што на новинарот Драган Павловиќ-Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан, кои...

Подгответе ги градината и тревникот за есента

Со доаѓањето на есента, не минувате многу време размислувајќи за градината, иако во суштина би требало. Пониските температури и дождовите ја прават есента идеално...

Јовески поддржува ветинг по ослободителната пресуда во „Тревник“

Првиот човек на Јавното обвинителство, Љубомир Јовески, рече дека го поддржува решението за ветинг или друга форма на проверка на судиите и обвинителите, особено...

СЈО ќе поднесе жалба на ослободителната пресуда за „Тревник“

Обвинителката Елизабета Јосифовска од специјалното јавно обвинителство по ослободителнната пресуда за Драган Павливќ Латас и неговите браќа за бесправна градба на викендички во Зелениково,...

Судот ги ослободи обвинетите во „Тревник“

Кривичниот суд донесе ослободителна пресуда за Драган Павловиќ Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан Павловиќ, кои беа обвинети за бесправно градење викендички во...

СЈО: Обвинетите во „Тревник“ биле свесни за кривичните дела

Oбвинетите Драган, Срѓан и Звездан Павловиќ ги извршиле кривичните дела за кои се обвинуваат со умисла, бидејќи биле свесни дека ги градат куќите во...

„Тревник“ одложен за 29 март

Денешното рочиште за случајот „Тревник“ на СЈО е одложено за 29 март поради отсуство од здравствени причини на првообвинетот Драган Павловиќ Латас. Неговата адвокатка Анита...

Нови рочишта за „Тревник“ и „Тарифа“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Тревник“ и „Тарифа“ на Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Тревник“ обвинети се...

Продолжува судењето за „Тревник“

Во Кривичниот суд треба да се одржи рочиште за случајот „Тревник“, каде обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан за...

Нови рочишта за „Титаник 2“ и „Тревник“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство  „Титаник 2“ и „Тревник“. На претходното рочиште за „Титаник 2“ што...