Ознака: траење

Дали амбалажираната вода има рок на траење?

Познато е дека водата нема рок на траење, па многумина се прашуваат зошто на секое шише со вода има датум до кој треба да...

САД очекуваат епидемијата на коронавирус да трае 18 месеци

Два месеци по првиот случај на коронавирус во САД, владата се подготвува на 18 месечна епидемија на вирусот во неколку бранови, пренесе Си-ен-ен. Во изминатите...