Ознака: Тони Трајковски

Трајковски не бил повикан да даде исказ случајот со Меѓународен сојуз

Обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, пред воведниот говор пред судот се пожали на намалена концентрација. Посочи дека на кратко ќе образложи...

Тони Трајковски се појави на судењето за „ТНТ“

Обвинетиот поранешен градоначалник на општина Гази Баба, Тони Трајковски, се појави на денешното рочиште за случајот „ТНТ“, каде е обвинет за незаконско уривање на...

Докторката на Тони Трајковски ќе сведочи зад затворени врати

Обвинетиот Тони Трајковски не дојде на денешното судење за „ТНТ“, по што, судот ја одложи расправата за уривањето на објектот „Космос” на бизнисменот Фијат...

Докторката на Трајковски ќе сведочи во „ТНТ“ за неговата дијагноза

Судот одлучил на следното рочиште за „ТНТ“ да ја повика докторката која на обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, му издала медицинска документација...

Судењето за „ТНТ“ повторно одложено поради здравствената состојба на Трајковски

Судењето за случајот „ТНТ“ повторно се одложи поради здравствената состојба на обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски. Претходно судечкиот совет одлучи да го одбие...

Трајковски побара да се одложи судењето поради влошена здравствена состојба

Обвинетиот ексградоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, во случајот „ТНТ“, иако дојде на рочиштето, бара одлагање со документ од доктор во кој пишува дека...

Тони Трајковски дојде на судењето за „ТНТ“

Поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, сам дојде на рочиште за предметот „ТНТ“, без полициско спроведување. Неговиот адвокат Јовица Страшевски вчера тврдеше дека...

Трајковски во судот барал покана за ТНТ

Ексградоначалникот Тони Трајковски, кој е обвинет во случајот ТНТ, денеска, при редовното пријавување во судот побарал да му се достави покана за ново рочиште...

Трајковски повторно не дојде на судење, утре ќе биде донесен со...

Со новата поротничка одново започна судењето за случајот „ТНТ“, откако вчера поротничката Лилјана Ивановска – Кочковска поднесе оставка. На судењето не дојде обвинетиот ексградоначалник,...

Нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос”...