Ознака: Тина Тарнер

Светот се простува со Тина Тарнер – кралицата на рокенролот

Тина Тарнер се прослави и се вброи меѓу најголемите изведувачи во светот како соло-уметница и една од клучните поп-икони во 1980-тите. Често нарекувана кралица...

Збогум, Тина

Светот се збогува со една од најголемите поп-рок икони во светот на музиката. Личноста со која растеа и музички се „описменуваа“ милиони луѓе на...

Животот на Тина Тарнер преточен во стрип

Животните подеми и падови на легендарната пејачка Тина Тарнер ќе бидат преточени во биографскиот стрип, објавен од издавачката куќа „Тидал вејв“, кој ги опишува...

Обожавателите бараат Тина Тарнер да влезе во Куќата на славните

Обожавателите на Тина Тарнер (84) се огласија на Твитер со барање таа да добие место во Куќата на славните на рокенролот како соло-уметник. Таа беше...

Наскоро документарец за животот на Тина Тарнер

Ејч-би-о ќе ги почести обожавателите на Тина Тарнер со документарен филм за животот на пејачката. Филмот се вика едноставно „Тина“, а ќе понуди интимен...

Тина Тарнер се враќа на сцената поради диџеј Кајго

Тина Тарнер се враќа на сцената со ремикс на својот хит „What's Love Got To Do With It?“ направен од норвешкиот продуцент и диџеј...

Тина Тарнер откри дека сопругот донирал бубрег за неа

Американската пејачка Тина Тарнер откри дека и била извршена трансплантација на бубрег, кој го донирал нејзиниот сопруг Ервин Бах. Таа за случајот детали изнесува во...

Тина Тарнер ја расфрли пепелта на својот син во Океанот

Тина Тарнер ја расфрли пепелта на нејзиниот син Крег Рејмонд Тарнер во Океанот. Тој изврши самоубиство дома во неговата куќа пред помалку од еден...

Синот на Тина Тарнер изврши самоубиство

Синот на пејачката Тина Тарнер, Крег Рејмонд Тарнер (59) се самоуби со огнено оружје во својот дом во Студио Сити, Калифорнија.  Локалните власти потврдија дека...