Ознака: тикток

Тикток-чаламот не престанува: Со легитимација бесплатно на патарина

Чаламот на социјалната мрежа Тикток не престанува, каде постојано се шират скандалозни видеа што ја изненадуваат јавноста во Македонија. Две нови видеа покажуваат како припадници...

Морнарските песни на Тикток станаа гласот на ковид-генерацијата

Карантинот и ковид-пандемијата го доведоа наставникот Џон Арчер од Охакуне, Нов Зеланд, до т.н. „морски песни“, оригинално познати како „Sea shanties“ и до Тикток....

Хитовите на Дејвид Боуви сега се достапни и на апликацијата ТикТок

Најголемите хитови на Дејвид Боуви сега се достапни и на апликацијата ТикТок. - Во чест на неговиот 74-ти роденден, музиката на Дејвид Боуви отсега можете...

Наркокартелите го заземаат Тикток

Егзотични животни и оружје, купишта пари и блиндирани автомобили, како и полиња со афион, додека во позадина свири балада која ги воспева мексиканските наркокартели,...

Трамп го одобри договорот, „ТикТок“ може да остане во САД

Претседателот на САД, Доналд Трамп, одобри договор што ќе овозможи кинеската апликација „ТикТок“ да продолжи да се користи во САД, а со новата компанија...

Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тикток во неделата, по...

„Мајкрософт“ би можел да биде спасителот на „Тикток“ ако ги надмине...

„Мајкрософт“ помина децении во создавањето на добри односи со Пекинг што би можело да биде корисно за обидот на компанијата да ги купи правата...

„Мајкрософт“ сака да го купи „ТикТок“, Трамп се противи

Американската технолошка компанија „Мајкрософт“ вчера потврди дека води разговори со кинеската компанија „БајтДенс“ за купување на популарната социјална апликација „ТикТок“. „Мајкрософт“ соопшти дека ја продолжува...

Трамп се настрви на Тикток

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека ќе ја забрани кинеската видеоапликација Тикток во САД и најави дека уште денеска може да потпише извршна наредба...

Зошто Тикток ги загрижува политичарите?

Владите се загрижени дека популарноста на апликацијата е во корист на кинеското разузнавање Економист Позната како „најновата светла точка на Интернет“, Тикток е социјална медиумска платформа...