Ознака: тераса

Пролетта како повод за уредување на дворот и терасата

Прво утринско кафе, романтична вечера под свеќи или пак фамилијарен ручек под ведро и сончево небо се дел од работите во кои што можете...

Жена во Гостивар падна од тераса

Триесет и петгодишна жена од Гостивар вчера паднала од тераса. - Таа е пренесена на ургентно одделение во Медицински центар Гостивар, каде што ѝ биле...

Охриѓанец од тераса пукал кон возила

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Г.А. (32) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „предизвикување општа опасност“ и „загрозување...

Нови трендовски решенија за кујната, бањата, терасата…

Каленото стакло е новиот естетски тренд што собра голем број симпатии во уредувањето на домот и сѐ повеќе луѓе се одлучуваат за негова примена,...

Се урна тераса во Скопје – повредени татко и неговите три...

Скопјанец на возраст од 23 години и неговите три деца од шест, три и две години со повреди биле донесени во комплексот клиники „Мајка...

Сопствениците да ги урнат терасите за да не ги урива општината

Општина Центар почна со отстранување нелегални тераси на повеќе од 20 угостителски објекти, а како што информираат од таму, во процедура се и други...

Пролетно уредување на градината и на терасата

Градината и терасата уредени во многу бои и зеленило може да ве опуштат и за момент да заборавите на секојдневните грижи. Направете си своја...

Шестгодишно дете починало при пад од тераса во Струга

Шестгодишно девојче од Струга денеска починало при пад од тераса на улицата „ЈНА“, соопшти СВР Охрид. Портпаролот на охридската полиција Стефан Димоски информира дека денеска...

Како лоџата и терасата да станат дел од домот

Ограничениот простор во современото општество стана чест случај и тоа поради пренаселеноста, финансиите и поради многу други причини. Поради овие услови, секој квадратен метар...

Девојка се сончала гола на тераса, на соседот му пречела глетката

Загрижен жител на Осиек деновиве се јавил во редакцијата на „Глас на Славонија“ преку електронска пошта информирајќи ги за една девојка која се сончала...