Ознака: субвенции

На 4.033 одгледувачи на говеда им се исплатени 100 милиони денари...

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство соопшти дека се исплатени дополнителните директни средства за обележани грла говеда постари од 12 месеци. Со исплатата им...

Нова вонредна седница на Советот на град Скопје за субвенциите на...

Закажана е нова вонредна седница на Советот на град Скопје за одлуката за субвенционирање на ЈСП со 11 милиони евра и исплата на декемвриската...

Советниците не изгласаа пари за плати за ЈСП, Скопје останува без...

Советот на град Скопје денеска не ја донесе одлуката за давање субвенции на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје за 2024 година. За изгласување на одлуката...

Ќе се даваат субвенции за зголемување на платите во приватниот сектор...

Како дел од деветтиот пакет антикризни мерки кој Владата го усогласи на денешната седница, вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи посочи дека ќе се...

Николовски: Лозарите се задоволни од откупната цена, дополнителните субвенции ќе ги...

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска најави дека лозарите ќе ги добијат дополнителните субвенции пред „Св. Трифун“. Според него, тие се задоволни од...

За да нема ценовен шок и годинава ќе се субвенционира парното...

Во Буџетот има одвоено средства во износ од 250 милиони евра за антикризни мерки, а една од антикризните мерки е и субвенционирање на парното...

Субвенции за јавен превоз до најоддалечените населени места

Општина Прилеп вложува напори за подобрување на квалитетот на животот на жителите Со последниот попис од 2021 година, близу 6.000 жители живеат во пооддалечените населени...

Договорот за субвенционирана струја беше џентлменски, коморите да кажат зошто прехранбените...

Стопанските комори треба да кажат зошто компаниите од прехранбената индустрија не го испочитуваа договорот за субвенционираната струја и не ги намалија цените за најмалку...

Компаниите не се оштетени со замрзнувањето на цената на лебот, прехранбениот...

Одлуката што денеска ја донесе Владата со која се укинува субвенционираната цена на електричната енергија за компаниите од прехранбениот сектор, откако најголемиот дел не...

Пекарите немаат легитимитет за нови олеснувања, револтот ќе биде врз нив...

Најавата за замрзнување на цената на лебот на 33 денари отвори жестока расправија со закани помеѓу пекарско-мелничарската индустрија и Владата, доведувајќи го во прашање...