Ознака: стефанова

Лена Стефанова – „110 години од раѓањето“

Лена Стефанова има голема улога во културата на уметноста како прва уметница во современата македонска ликовна уметност НУ „Национална галерија на Република Северна Македонија“ ја...

Камчев поднел кривична пријава против Катица Јанева, син ѝ и Стефанова?

Бизнисменот Орце Камчев во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција поднел кривична пријава против поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева,...

Стефанова: Немам намера да конкурирам за шеф на СЈО

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е...

Дангов: Стефанова да биде изземена од „Титаник“ поради притворот на Јанева

На денешното рочиште за предметот „Титаник“ на СЈО, адвокатот Димитар Дангов побара обвинителката Лиле Стефанова да биде изземена од застапување во предметот. - Со респект...

Стефанова: Кажав сѐ што знаев за случајот „Рекет“

Обвинителката Лиле Стефанова по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција кој траеше пет часа рече дека кажала сѐ што знаела. Таа рече...

Стефанова пристигна на распит и ги избегна новинарите

Обвинителката на СЈО, Лиле Стефанова, ги избегна новинарите и од задниот влез дојде на распит во Обвинителството за организиран криминал, каде е повикана на...

Стефанова денес ќе даде исказ за „Рекет“

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, која го води предметот „Империја“, денеска треба да даде исказ во Јавното обвинителство за случајот „Рекет“. Обвинителството заради доверливоста и...

Стефанова не сака да коментира за „Рекет“ оти е повикана да...

Обвинителката на СЈО, Лиле Стефанова не сака да коментира ништо за случајот „Рекет“ бидејќи е повикана на распит во Обвинителството за организиран криминал и...