Ознака: сродна душа

Наука за привлечноста: Зошто „паѓаме“ на одредени луѓе

Понекогаш најзначајните врски во животот се раѓаат од најкратките средби. Како кога одите на забава и сретнувате некого облечен во маица од вашиот омилен...

Знаци дека сте ја пронашле својата сродна душа

Во животот запознаваме и засакуваме неколку личности и како што велат, секоја е тука со вистинска причина. Љубовта е убава, но кога во нашиот...

Џенифер Лопез: Алекс е мојата „сродна душа“

Џенифер Лопез е годинашната добитничка на видеонаградата „Мајкл Џексон“ за особен придонес во областа на музичките спотови и филмовите, со кои добитниците се претставуваат...