Ознака: спот

„Не кревај раце“ – подарок за сите обожаватели за убав почеток...

Давид Темелков со нова песна и спот го прославува роденденот Автори на текстот и на музиката се Миро и Соња Буљан, а препевот на македонски...

„Нокаут“ го промовираа спотот за макфестовската „Сакам да живеам“

Никола Перевски - Пере го престави и ново лого на бендот, го најави појавувањето на новиот албум до почетокот на идната година, како и на документарецот...

Игор Атанасоски – Харе в недела ќе го промовира спотот за...

Познатиот македонски музичар Игор Атанасоски – Харе на својот јутјуб-канал в недела ќе го промовира спотот за песната „Реприза“, за чие создавање го инспирираше...

„Суперхикс“ во домашни услови снимија спот за песна посветена на карантинот

Карантинот не ги обесхрабри членовите на „Суперхикс“, туку напротив, ги мотивираше во домашни услови да настане нивната нова песна „СКАрантин“. Се работи за бунтовна, игрива...

Мијата сними спот за песната „Regret“ од албумот „Небеска“

Наташа Крстевска-Мијата деновиве реализира спот за песната „Regret“, која, како што вели, дури сега, во овие кризни времиња, дочека своја видеоилустрација. - „Regret“ е резултат...

„Суперхикс“ со спот ја претставува новата песна „Ана“

Групата „Суперхикс“, која минатата година прослави 25 години успешна кариера, со многу настапи и концерти, со исто темпо ја продолжува и оваа година. Деновиве...

Тајзи сними спот за песната „Сине“

Драган Величковски-Тајзи деновиве го претстави видеозаписот за новата песна „Сине“. За овој проект тој вели дека е круна на неговата десетгодишна кариера. Текстот е...

Американската полиција тајно тестира кучиња-роботи

Неодамна во САД се дозна дека полицијата во своите акции тајно тестирала хај-тек кучиња-роботи, поради што реагираа организациите за човекови права. Откако државната полиција во...

Мадона потроши пет милиони долари за уникатен настап

Мадона повторно докажа зошто ја има титулата кралица на попот и на скандалите со својот уникатен настап на доделувањето на наградите „Билборд“ за кој...

Виктор Апостоловски со втор албум и со спот

Виктор Апостоловски на 28-от роденден го промовира својот втор албум насловен „Во срцето“. Албумот е комплетно авторско дело на Апостоловски, а само за песната...