Ознака: специјалци

Србија објави дека се уапсени тројца вооружени косовски специјалци, Косово вели...

Припадниците на специјалните единици на српската полиција денеска уапсија тројца вооружени косовски специјалци на територијата на централна Србија, јави дописникот на МИА од Белград. Во...

Специјалците Тигри одбележаа 42 години постоење: Кога зборуваме за елитна единица...

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска присуствуваше на свеченост по повод денот на формирањето на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“. Во чест на 13 март премиерот...

ФОТОГАЛЕРИЈА – Показна вежба на специјалците на единиците „Тигар“ и К9...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерот надворешни работи Бујар Османи и Шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Килиан Вал, денеска го...

САД треба да пратат антикорупциски специјалци и во Брисел

Како нуклеарна бомба одекна во европската јавност веста од Брисел дека е „поднесено обвинение против четири лица, осомничени дека примале пари и подароци од...

Специјалците на МВР со чамец го бараат лицето што скокна во...

По направената координација меѓу Центарот за управување со кризи (ЦУК) со Министерство за внатрешни работи (МВР), Дирекција за заштита и спасување (ДЗС), локалните самоуправи...

Косовски специјалци влегле во Северна Митровица, нема инциденти, има тензија

Над 200 специјалци на косовската полиција вечерва влегле од Јужна во Северна Митровица и со придружба на оклопни возила се распоредиле низ градот, со...

Чулев: Ако докторите дозволат, специјалци ќе извлечат трудница од изолација

Полицијата во Скопје врши контрола на 230 лица кои имаат решенија за здравствен надзор и на 1.000 лица кои треба да бидат во самоизолација,...

Илјада турски специјалци на грчката граница го спречуваат враќањето на мигрантите

Турција распореди 1.000 специјалци по должина на границата со Грција за да ги спречи мигрантите да се вратат на нејзината територија, објави министерот за...

Полициски специјалци ги спасуваа заглавените на жичница

На падините на Средно Водно, вчера, преку две показни вежби беше презентирана подготвеноста на полициските служби за спасувачки операции. Во конкретниот случај, како што...

Специјалци распоредени на преминот Јариње на Косово

Припадници на специјалната полиција се распоредени на преминот Јариње, јавија косовски медиуми. Според „Коха“, околу 200 припадници на специјалната единица се во северниот дел...