Ознака: сочувство

Архиепископот на МПЦ-ОА г.г. Стефан испрати телеграма со сочувство до рускиот...

Архиепископот на Македонската православна црква - Охридска Архиепископија г. г. Стефан испрати телеграма со сочувство до неговата светост, патријархот Московски и на цела Русија,...

Семејството на момчето кое го изврши масакрот во училиште во Белград...

Семејството на момчето К.К., кое во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград уби десет лица, а повреди петмина, изрази сочувство до семејствата на загинатите преку...

Путин испрати порака со сочувство до српскиот народ

Рускиот амбасадор во Србија, Александар Бочан-Карченко, упати порака со сочувство во име на рускиот претседател Владимир Путин до граѓаните на Србија и семејствата на...

Вучиќ: Момчето е сместено на Клиниката за невропсихијатрија, да ја утврдиме...

-Денес е еден од најтешките денови во современата историја на нашата земја. Изразувам сочувство до семејствата, родителите, браќата, сестрите, бабите и дедовците на убиените...

Ќосески во име на македонскиот народ изрази сочувство за смртта на...

Фотовест Почесниот македонски конзул и долгогодишен активист во македонската заедница во Австралија, Зоран Ќосески, во име на македонскиот народ изрази сочувство за смртта на британската...

Џафери испрати телеграма со сочувство по повод смртта на кралицата Елизабета...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, испрати телеграма со сочувство до Линдсеј Хојли, спикер на Долниот дом на Парламентот на Обединетото Кралство, по повод смртта...

Светот се збогува со кралицата Елизабета Втора, Британија во жалост

Еден ден по смртта на кралицата Елизабета Втора, Обединетото Кралство е во жалост, знамињата ширум земјата се веат на половина копје, граѓаните се збогуваат...

(Само)сочувство – како да развиваме добро срце?

Денови на психологијата Автор: М-р Алисија Колевска, развоен психолог Емпатијата е значајна социјална вештина и природна способност со која се раѓаме. Таа е основен двигател на...

Голем број телеграми со сочувство пристигнуваат од сите страни

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието на Република Македонија за трагично загинатите лица во автобуската...

„Беса транс“ упати телеграма со сочувство

Компанијата „Беса транс – Скопје“ упати телеграма со сочувство по страшната несреќа на македонскиот автобус во Бугарија. - Денеска е многу тажен и тежок ден...