Ознака: скандали

Избори се ближат, скандали се нижат

Не, не станува збор дека скандалите и аферите ги забораваме, туку едноставно не останува веќе доволно време ниту сериозно да се продискутираат. А, не...

Another BRICS in the World

Самитот на БРИКС во Јужна Африка, кој завршува денеска, кога го читате овој напис, е повод за осврт на глобалните трендови гледани низ аголот...

Санкции за Албин Курти!

Особено што во Косово се случи незамисливото, САД и ЕУ воведоа санкции кон Косово, а не кон Србија. И не е важно какви санкции,...

Беџет Пацоли во спирала на криминални скандали

Косовскиот бизнисмен и поранешен министер осомничен за перење пари во Венецуела Косовскиот бизнисмен и поранешен министер Беџет Пацоли е осомничен во Венецуела дека е вмешан...

Ајде, ред се редат скандали на ДУИ

Редица политички скандали изминатиов период го тресат врвот на ДУИ, за кои јавноста чека институционална и правна разврска. Почнувајќи од пцости и навреди, контроверзни...

Од купување гласови и сим-картички, тепачки, до погрешни или фрлени знамиња

Скандалите неразделен дел од македонското учество на „Евровизија“ Скандалите се неразделен дел од македонското учество на „Евровизија“. Уште од првото официјално учество на Македонија на...

Сите скандали на „Оскарите“ низ годините

Светот сѐ уште зборува за скандалот на неодамнешното 94-то доделување на „оскарите“, кое се случи за време на доделувањето на статуетката за најдобар документарен...

Ќе добие ли избеганиот шпански монарх кралско добредојде дома?

Во Каса Лучио, ресторан во близина на кралскиот дворец во Мадрид во кој често навраќал поранешниот шпански крал Хуан Карлос Први, гостите деновиве шпекулираат...

Небото над Северџанистан

Океј, дечки, сега сè е во игра. Заев нека тресне. Рада нека се растреска. Вилма, Ката и Боки парче да се направат. И плус...

Седум македонски амбасади ги тресе евровирус

И додека регионалните медиуми известуваат за финансиска злоупотреба на околу 200.000 евра буџетски пари од страна на седум дипломатско-конзуларни претставништва на Македонија, ставот на...