Ознака: руски авиони

Велика Британија за три недели пресретнала 21 руски авион на границите...

Во текот на изминатите три недели за време на мисијата во Естонија, британските борбени авиони „пресретнале“ 21 руски авион на границата на воздушниот простор...

И Македонија го затвори воздушниот простор за руски авиони

Македонската влада донесе одлука да им се приклучи на другите земји од ЕУ во забраната за руски авиокомпании од македонскиот воздушен простор, соопшти министерот...

Руски борбени авиони пресретнаа американски бомбардери над Балтикот

Руски борбени авиони „Су-27“ пресретнаа американски бомбардери „Б-52Х“ и шпионски авион над Балтичкото Море, соопшти руското Миниистерство за одбрана. Перехват самолетов НАТО российскими Су-27 над...

Руските бомбардери немале за цел да ги заплашат САД

Руските стратешки бомбардери „Тупољев 160“ минатата недела изведоа планирани летови до Чукотскиот автономен регион, изјави рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, кој нагласи дека...

Русија е подготвена да разговара за испорака на борбени авиони во...

Шефот на државната корпорација „Ростек“, Сергеј Чемезов, изјави дека Москва може да постигне договор со Анкара за испорака на воените авиони „Су-35“, пренесува „Спутник“. -...