Ознака: Роберт Левандовски

Сон е да се биде во комбинација за „златната топка“

Левандовски во 2021 година ја освои „златната копачка“ за најдобар стрелец во Европа со 41 гол. Во календарската 2021 година тој постигна повеќе голови...

Нов рекорд на Левандовски

ФУДБАЛ - ГЕРМАНИЈА Роберт Левандовски постигна три гола и постави нов рекорд на Баерн според постигнати голови во последователни фудбалски натпревари, соборувајќи го претходниот рекорд...

Енрике: Се обидувавме премногу и претеравме со некои работи наместо да...

Шпанија промаши пенал и ремизира со Полска, 1-1 Роберт Левандовски го постигна првиот гол на фудбалското Европско првенство (ЕП) 2020, израмнувачкиот на мечот Шпанија -...

Левандовски е сѐ поблиску до Милер

ФУДБАЛ - ГЕРМАНИЈА Левандовски го постигна 268-от гол во Бундес-лигата, со што се израмни со Фишер, на втората позиција на листата на најдобри стрелци, на...

„Без оглед на тоа колку титули сум освоил, тоа никогаш нема...

Веќе гледам кон следните трофеи. Тоа е мојот менталитет и размислувањето на целиот тим, изјави Левандовски за интернет-страницата на ФИФА ФУДБАЛ - РОБЕРТ ЛЕВАНДОВСКИ Роберт Левандовски...

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за престижното признание на ФИФА

Роберт Левандовски е прогласен за најдобар фудбалер во 2020 година во конкуренција на Лионел Меси и на Кристијано Роналдо, откако минатата сезона го предводеше...

Ќе се додели „златната копачка“, Левандовски води

ФУДБАЛ По дискусиите во рамките на Европските спортски медиуми (ЕСМ), беше решено да се продолжи со рангирањето за „златната копачка“ за најдобриот стрелец во домашните...

Роберт Левандовски како Герд Милер

На мечот Унион Берлин - Баерн (0-2), Левандовски го постигна 26-от гол на 26 првенствени меча (втор со таков ефект во Германија, по Герд...

Левандовски е најефикасен и најбрз – секој час постигнува гол

Напаѓачот на Баерн веќе постигна 18 првенствени гола, сезонава има вкупно 27 гола за Баварците или во просек по еден гол на секои 63...

Левандовски води со пет гола пред Меси

Полскиот фудбалер Роберт Левандовски е на добар пат да стане најдобриот стрелец во Европа за 2019 година (голови за клуб и за репрезентација), бидејќи...