Ознака: реал мадрид

Џуд Белингем – „малку Ди Стефано, малку Зидан“

Десет натпревари, 10 гола, три асистенции. Почетокот на Белингем во Реал Мадрид, откако се приклучи од Борусија Дортмунд, е едноставно сензационален. „Верувам во себе,...

Белингам потпиша шестгодишен договор со Реал Мадрид

Џуд Белингам (19), плејмејкерот на германскиот фудбалски бундеслигаш Борусија Дортмунд, во следната сезона ќе игра за шпанскиот Реал Мадрид. Англискиот репрезентативец три сезони играше...

Фудбалот е болен, суперлига би бил лекот!

ФЛОРЕНТИНО ПЕРЕЗ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕАЛ МАДРИД Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, верува дека фудбалот е „болен“ и тврди дека воскреснувањето на проектот на европската...

Реал Мадрид ги отфрли трендовите и ја освои европската титула!

Одбраната на Реал Мадрид остануваше поназад, поради триото во средниот ред, Каземиро (30), Тони Крос (32) и Лука Модриќ (36). Пред противничкиот гол, пак,...

Реал Мадрид по 14. пат е шампион на Европа

Фудбалерите на Реал Мадрид го подигнаа 14-тиот пехар во Лигата на шампионите, откако вечерва со 1-0 го совлада Ливерпул во големото финале одиграно во...

Перез не се откажува од Суперлигата

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, го отвори Собранието на клупските партнери, потенцираjќи го влијанието на коронавирусот врз работата на клубот. Тој говорел за...

Озборувања, навреди и уцена во „кралскиот скандал“ со протечените разговори на...

Озборувања, наводна уцена и најави за тужби се опфатени во скандалот со објавувањето во јавноста на аудиоснимки од приватните разговори на претседателот на Реал...

Кадиз ги прави работите поинаку

ФУДБАЛ - ШПАНИЈА  Кадиз, кој сезонава е непредвидлив и забавен како и самиот град, ги победи Реал Мадрид и Барселона и по 15 меча е...

„Кралевите“ нема да одат во карантин пред дуелот со Сити на...

Екипата на Реал Мадрид нема да мора да биде во двонеделен карантин по доаѓањето во Манчестер пред реванш-мечот од осминафиналето во Лигата на шампионите,...

Зинедин Зидан 200 меча на клупата на Реал Мадрид

Зидан го предводеше Реал на 135 првенствени натпревари, на 40 во ЛШ, на 15 во „кралскиот куп“ на Шпанија, на по четири во рамките...