Ознака: развод

Протест за измени на законот за заедничко старателство по развод

Во Скопје денеска се одржа мирен протест со барање за измени на законот по разводот старателство да имаат подеднакво двајцата родители. Граѓанските организации реагираат дека...

Намален бројот на склучени бракови, но и на разводи

Минатата година во земјава биле склучени вкупно 12.882 склучени бракa, што е за 2,4 отсто помалку од претходната година, соопшти Државниот завод за статистика. Најмногу...

Разводот остава потрајни последици кај девојчињата отколку кај машките деца

Во случај на развод, со сите проблеми околу старателството, посетите и одгледувањето, децата вообичаено се главната грижа на родителите. Според психолозите, разводот може да...

Се разведува Виталиј Кличко: Моето срце чука само за Киев!

Виталиј Кличко , поранешен боксер и актуелен градоначалник на главниот град на Украина, Киев, се разведува од сопругата Наталија Кличко. - Срцето ми е окупирано...

Бил Гејтс: Сам сум во вила со18 бањи

Бизнисменот и еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, во интервју за „Сандеј тајмс“ зборуваше за приватните детали од бракот и разводот со...

Намален бројот на бракови и разводи

Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на склучените бракови во 2020 година, во споредба со претходната година, е намален за 25,6 проценти...

Фондацијата на Бил Гејтс ќе опстане наспроти разводот со влог од...

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат. Двајцата објавија изјава на Твитер со која потврдија дека по 27 години на бракот му дојде крајот. Бил...

Ким и Канје ќе делат богатство од 2,2 милијарди долари

Се поставува прашањето како Ким Кардашијан и Канје Вест ќе го делат заедничкото богатство од 2,2 милијарди долари откако таа поднесе барање за развод...

Канје Вест и Ким Кардашијан се разведуваат

Светските медиуми вчера објавија дека 40-годишната Ким Кардашијан поднела барање за развод од 43-годишниот рапер Канје Вест, по скоро седум години брак. За Ким се...

Загубата од 50 милиони долари на синот се најде во центарот...

Темур Ахмедов се најде во небрано откако беше вовлечен во борбата за парите во разводот на неговите родители вреден 600 милиони долари. Тој  се...