Ознака: работнички

Пехарот за Работнички

На истиот терен во Кичево, кадетите на Вардар, пак, се закитија со победничкиот трофеј, откако ја совладаа екипата на Шкендија со убедливи 4-1 ФУДБАЛ –...

Ќор-сокакот на сексуалните работнички

Личноста што влегла во проституција, а повеќе не остварува заработка од најстариот занает, нема веќе високи приливи за да ги задоволи своите широки желби...

Трофеите за Струмица Никоб и за Работнички

ОДБОЈКА - КУП НА МАКЕДОНИЈА Шести пат во низа, а вкупно деветти, одбојкарите на Струмица Никоб го освоија победничкиот пехар во Купот на Македонија, кој...

Шкендија го доби дербито со Работнички

Актуелниот македонски шампион, Шкендија стигна до 2:0 победа над Работнички во дербито на 11. коло во Првата лига, додека Академија Пандев во финишот дојде...

МЗТ Скопје Аеродром изби на делба на втората позиција

ЈАДРАНСКА ЛИГА 2 Ко­шар­ка­ри­те на МЗТ Скоп­је Ае­ро­дром во мош­не дра­ма­ти­чен и не­из­ве­сен меч ја оствари­ја и пет­та­та по­бе­да, во ос­мо­то ко­ло на Ја­дран­ска ли­га...

Одбојкарките на „Јанта волеј“ од Кисела Вода ја продолжија серијата победи

Женскиот одбојкарски клуб „Јанта волеј“ од Кисела Вода, изминатиот викенд, на домашен терен триумфираше над екипата на „Работнички“ - Скопје. Одбојкарките на „Јанта волеј“ со...

ЕУ да понуди нов работнички договор

Работењето од дома стана секојдневие за време на пандемијата и може уште долго време да се задржи, па Унијата мора да најде одговор на...

Активисти поставија инсталации со бројот на заболени пред фабриките во Штип

Во текот на денешниот ден во Штип, арт активистите спроведоа акција поврзана со неодговорното однесување на работодавачите, превозниците, работниците и институциите, откако беа заразени...

Работнички и Победа – клубови со богата историја

Попев беше фудбалер на двата клуба, а кариерата потоа ја продолжи понатаму на фудбалскиот терен, но како судија. Дебармаалскиот клуб го красеше другарство, а...

Хелсиншки: Не смее да ѝ се даде отказ на работничка за...

Бремена работничка побара правна помош од Хелсиншкиот комитет бидејќи работодавачот незаконски ѝ го прекинал работниот однос додека користела боледување. Станува збор за работничка на...