Ознака: пропусници

Францускиот парламент го одобри законот за пропусници за ковид-19

Францускиот парламент денеска ги одобри најновите владини мерки за борба против Ковид-19, вклучително и законот за пропусници за Ковид-19. Законот за пропусници за Ковид го...

Француските пратеници го прекинаа гласањето за пропусницата за вакцинација

Француската министерка за здравство Оливија Веран објави дека во оваа земја за само еден ден може да има близу триста илјади новозаразени со Ковид-19. Сето...

Српски виролог: Ковид – пропусниците треба да важат 24 часа, а...

Ковид – пропусниците во Србија се воведени доцна и неправилно бидејќи треба да важат 24 часа, а не само од 22 часот, предупредуваат експертите,...