Ознака: предградие

Роботи што вршат земјоделски работи на фарма во предградие...

Аграр од следната генерација Руралното земјоделство долго време беше тесно поврзано со мануелна трудоинтензивна работа. Денес работата е многу различна. Постојат и земјоделски роботи и...

Руските сили зазедоа предградие на Мариупол

Украинската армија денеска соопшти дека руските сили ја зазеле источната периферија на опколениот град Мариупол. Мариупол е под опсада на руските сили повеќе од една...

Инцидент во предградие на Париз

Терористичката група Исламска држава (ИД) ја презеде одговорноста за вчерашниот инцидент во предградие на Париз, во кој две лица беа убиени, а едно беше...