Ознака: пратеници

Технологијата за безбедност ги подели пратениците во Европскиот парламент

СОФТВЕРОТ ЗА ПРЕПОЗНАВАЊЕ ЛИЦА - КОРИСНА АЛАТКА НА БЕЗБЕДНОСНИТЕ СЛУЖБИ ИЛИ ЗАКАНА ЗА ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА Европските влади и компании го засилуваат своето експериментирање со препознавањето...

Енергетската криза во фокусот на интересот на пратениците

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и...

Претседателот на рускиот Парламент ги повика пратениците да војуваат

Рускиот парламентарен лидер Вјачеслав Володин ги повика пратениците на Државната дума да учествуваат во војната во Украина по наредбата за делумна мобилизација. – Оние кои...

Груби: Има 74 пратеници за уставни измени, бараме уште шест

Во моментов 74 пратеници во Собранието се „за” уставните измени и ќе успееме да ги обезбедиме гласовите на уште шест пратеници од македонската опозиција,...

Пратениците од утре на работа

Пратениците утре официјално започнуваат со работа по годишните одмори. Претседателот на Собранието Талат Џафери, според најавите, утре ќе одржи средба со потпретседателите на Парламентот и...

Пратениците во Чиле ќе бидат тестирани на дрога

Чилеанските пратеници во следните неколку дена по случаен избор ќе бидат тестирани на дрога. Тестирањето ќе се спроведе откако минатиот месец беше усвоен предлогот тоа...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со пораки до Урсула фон дер Лајен: НЕ...

За време на обраќањето на претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен пратениците од опозицијата извадија транспаренти со пораки како „предавници на народот“,...

На Твитер кружи листа со телефонски броеви на пратеници – порачајте...

Фотографија на која наводно се прикажани телефонски броеви на пратеници од СДСМ и нивните коалициски партнери се појави на социјалната мрежа Твитер, пред утрешната...

Сто и дваесет пратеници на бугарското Народно собрание поднесоа барање за...

Сто и дваесет пратеници од опозицијата „Има таков народ“, ГЕРБ-СДС, Движењето за правата и слободите и „Препород“ до раководството на 47. Народно собрание на...

Осуммина пратеници го напуштија Слави Трифонов

Бугарија Осум пратеници во бугарскиот парламент од партијата Има таков народ (ИТН) го напуштаат лидерот Слави Трифонов. Осумте пратеници се организирани од министерот за спорт...