Ознака: потпис

Маж од Богданци со закана бил принуден да потпише фактури со...

Вчера во 14.00 часот во Полициската станица Гази Баба, У.С.(45) од с. Селемли, општина Богданци, пријавил дека се договорил со Б.А., сопственик на фирма...

Редици за потпис од Ирса – исландската икона на трилерот

Отворен осмиот „Букстар“ Првиот ден од осмото издание на фестивалот на европска литература „Букстар“ помина во знакот на еден од 13-те годинашни учесници - ѕвезда...

Договорот за името повторно пред пратениците на 5 или 6 јули

Доколку по вторпат претседателот на државата Ѓорге Иванов не го потпише указот на договорот со Грција, ќе се употреби исто решение и за договорот,...