Ознака: потерница

Приведен тетовец баран со потерница

Триесет и едногодишно лице од Тетово е приведено откако претходно по него била распишана потерница за издржување казна затвор, информираат од Министерството за внатрешни...

Приведен тетовец по распишана потерница

На 30.04.2021 во 22.15 часот на ул. „Ленин“ во Тетово, од страна на полициски службеници од СВР Тетово, по распишана потерница и добиена судска...

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

63-годишен скопјанец бил приведен откако истражните органи за него распишале централна потерница. Од Министертсвото за внатрешни работи известуваат дека денеска во 14:10 часот, од страна...

МВР ги објави потерниците за наркобосовите од Грчец

Највозрасниот од наркобосовите кои се осомничени во истрагата за предметот „Планина“ има 42 години, а најмладиот, пак, има 20 години. Министерството за внатрешни работи...

Приведен криминалец баран со потерница

Полицијата приведе 49-годишен криминалец баран со потерница. - Денеска, (8.2.2021), во 14.30 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага, го...

Приведен скопјанец баран со потерница

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек за потрага постапувајќи по распишана потерница од Основен суд – Скопје 1, го привеле...

Приведен криминалец баран со потерница

Триесет и тригодишен скопјанец баран со потерница е приведен заради издржување казна затвор. - Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи -Оддел за криминалистички работи...

Со специјалци уапсен тетовец кој се барал со меѓународна потерница

Попладнево околу 15 часот на тетовската улица Страшо Пинџур була спроведена полициска акција во која со асистенција на Единицата за специјални задачи бул приведен...

Приведен тетовец баран со потерница

Дваесет и шестгодишен жител на село Челопек вечерва е приведен од страна на полициски службеници. Тој бил баран со потерница за доиздржување на казна...

Повлечена потерницата за апсење на Моралес

Судството во Боливија ја повлече потерницата за апсење на поранешниот претседател Ево Моралес, кој се наоѓа во егзил во Аргентина. Одлуката е донесена една...