Ознака: потерница

САД распишаа потерница од пет милиони долари за шведски криминалец со...

САД распишаа потерница од пет милиони долари за каква и да било информација што ќе води кон апсење на Максимилијан Ривкин, шведски меѓународен криминалец...

Полициска акција во Арачиново, приведено едно лице по распишана централна потерница

На подрачјето на скопско Арачиново, денеска во периодот од 05.00 до 08.30 часот од страна на Оперативниот тим потраги во содејство со припадници на...

На Скопскиот аеродром приведени две лица барани со потерници

На Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, денеска полициски службеници го лишиле од слобода М.Б. (36) од Скопје и Ѓ.Р. (37) од Скопје. Како што информираа...

Приведен маж од Неготино баран со потерница

Полициски службеници од ОВР Струга денеска во 02:30 часот го лишиле од слобода С. Д. (30) од Неготино, за кого била издадена наредба –...

Приведен гостиварец по распишана централна потерница

Полициските службеници од Гостивар вчера на улицата „Борче Јовановски“ го лишија од слобода гостиварецот Ј.Е. (30), за кого била распишана централна потерница. Како што соопштија...

Приведени 42 лица барани со потерници во првите четири месеци од...

Во првите четири месеци од 2022 година лишени од слобода се 42 лица од страна на Оперативниот тим задолжен за пронаоѓање и лишување од...

Приведен криминалец во Аеродром баран со потерница

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар при СВР Скопје, вчера на подрачјето на Аеродром, го лишија од слобода Г.С.(53)...

Меѓународна потерница за Анџело Ѓорѓиевски, првоосомничен за убиството на ракометарот Денис...

Министерството за внатрешни работи објави меѓународна потерница по лицето Анџело Ѓорѓиевски, роден на 13 јануари 1994 година во Скопје, каде и живее на улица...

Во струшки хотел пронајдена жителка од Шпанија барана со потерница

Триесет и девет годишна жителка на Шпанија, барана со потерница од Интерол, вчера е пронајдена во хотел во Струга, соопшти СВР Охрид. Според информацијата на...

Приведен криминалец од Грчец баран со меѓународна потерница

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Е.З. (21) од село Грчец баран со меѓународна потерница од страна на...