Ознака: потерница

Приведена скопјанка за која била распишана потерница

На булеварот Илинден во Скопје денеска полицијата ја лишила од слобода О.Ј.(69) од Скопје. Како што информираат од МВР, за неа била распишана централна потерница,...

Приведени тројца скопјани, барани со потерници

Тројца скопјани, барани со потерница, вчера биле уапсени. Двајца биле фатени на подрачјето на Бит Пазар, а еден во центар на Скопје, информираат од...

Приведено лице барано по потерница

Денеска во 13:20 часот во село Брњарци, Скопско, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Н.(43) селото Брњарци. За...

Приведени скопјанки барани со потерница

Денеска во 13:45 часот во насeлба Ќерамидница од слобода била лишена В.А.(55) од Скопје, врз основа на централна потерница и наредба од Основно јавно...

Приведен криминалец од Батинци баран со потерница

Приведен 30-годишен жител на с.Батинци, баран со потерница. Според информаиите од МВР, З.Н. бил фатен ноќеска од полициски службеници од САЕ Тигар во координација со...

Приведен скопјанец баран со потерница

Полицијата приведе скопјанец по кого била распишана потерница за сторено кривично дело казниво по кривичниот законик. Според МВР, денеска во 13.15 часот на ул. „Митрополит...

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен е скопјанец баран со централна потерница за издржување затворска казна за кражба. Т. К. (49) бил пронајден и приведен денеска во 14.45 часот на...

Во Струга приведен криминалец од Скопје по распишана централна потерница

Приведен 27-годишен скопјанец, за кого била распишана централна потерница за издржување затворска казна. М.Т. е осуден на казна затвор за сторени кривични дела по член...

Гранични полицајци ослободиле осудено лице барано со потерница

Двајца гранични полицајци се суспендирани и добија кривични пријави за злоупотреба на на службената положба и овластувања. Според информациите, тие ослободиле осудено лице, кое...

Русија ја повлекува потерницата за Светлана Тихановскаја

Руската полиција ја укина потерницата за белоруската опозициска политичарка Светлана Тихановскаја, издадена по иницијатива на белоруските власти, пренесува Ројтерс. Тихановскаја е во егзил од минатата...