Фото: Архива

Полициски службеници од ОВР Струга денеска во 02:30 часот го лишиле од слобода С. Д. (30) од Неготино, за кого била издадена наредба – потерница од Казнено-поправната установа Затвор Идризово.

Од МВР информираат дека во координација со Јавен обвинител, С. Д. е приведен во полициска станица и ќе биде спроведен во казнено-поправната установа за издржување на казната.