Ознака: последна

Последна шанса! (2)

Каков било позитивен, оптимистички поглед на францускиот предлог, може да биде заснован само на доверба во ЕУ и меѓународната заедница, доверба во СДСМ и...

Последна шанса!

Каков било позитивен, оптимистички поглед на францускиот предлог може да биде заснован само на доверба во ЕУ и меѓународната заедница, доверба во СДСМ и...

Казахстан последна проверка пред ЕП

Ќе има некои ротации во тимот, некои ќе играат, а некои ќе ги одмориме, но сите ќе добијат шанса. На Енис Барди му истече...

Софија Кенин е последната во низата нови гранслем-шампионки

Во финалето на Австралија опен во Мелбурн, таа ја совлада Шпанката Гарбине Мугуруза со 4-6, 6-2 и 6-2 за нејзин прв гранслем-трофеј. Осум од...

„Луцифер“ обновен за петтата и последна сезона на „Нетфликс“

Хит-серијата „Луцифер“ е обновена за петтата и завршна сезона на „Нетфликс“. Таа претходно се емитуваше на телевизијата Фокс три сезони пред „Нетфликс“ да ја...