Ознака: пораст на заболени

Европа е единствениот регион каде што расте бројот на заразени од...

Бројот на нови случаи од коронавирус во Европа се зголемува веќе петта недела по ред, што ја прави единствениот регион во светот каде инфекцијата...

Филипче: Не постои ниту еден податок дека некој се заразил ако...

Министерот за здравство, Венко Филипче, во денешното гостување во емисијата „Само Интервју“ на Канал 5 Телевизија потенцираше дека не постои ниту еден единствен податок...

Грција загрижена поради зголемувањето на бројот на заболени од коронавирус

Грчките власти изразија загриженост за порастот на заразените од ковид-19 во земјата што се подготвува за претстојниот почеток на туристичката сезона. - Секој што мисли...

Нагло порасна бројот на заболени со коронавирус во Словенија, потврден 181...

Вкупно 181 случај на заболени со коронавирус се потврдени попладнево во Словенија, што е за 40 повеќе од вчера. Податоците покажуваат дека 75 случаи има...