Ознака: половина денар

Бензините поскапеа половина денар

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се покачени за половина денар, така што цената на „еуросупер БС-95“ изнесува 67 денари за литар,...

Бензините поскапуваат за половина денар

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина денар, додека цената на дизелот ќе остане иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР...

Дизелот поскапува за половина денар

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за половина денар, додека цените на бензините остануваат исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР...