Ознака: полиција

Полицајци ќе ги обезбедуваат сите училишта во Србија, апел до учениците...

Министерот за внатрешни работи на Србија, Братислав Гашиќ денеска изјави дека во текот на учебната година полицајци ќе ги обезбедуваат сите училишта и ќе...

Шверцери отвориле оган врз полицијата во северно Косово, уапсени пет лица

Косовската полиција уапсила пет лица, од кои четворица од српска и еден од албанска националност, по престрелката што рано утрово се случила во северно...

Албанската полицијата денеска уништила над 15 илјади, а за два месеца...

Во Албанија продолжува полициската операција „Чиста територија“, чија цел е елиминирање на нелегалното произвидство на марихуана, објави полицијата. -За неполни два месеца, од почетокот на...

Шверцувале украдени автомобили од Македонија и ги продавале во Албанија како...

Албанската полиција уапсила четири лица, откако била разоткриена нивната шема, според која шверцувале украдени автомобили од Македонија и ги продавале како резервни делови во...

Голема акција на полицијата: Прави претреси на повеќе локации во Скопје,...

Полицијата во координација со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција утрово на повеќе локации во Скопје врши претреси, а има...

Нарачано убиство на македонски државјанин во Грција, пишува АП

Грчката полицијата трага по две лица кои вчера на Халкидики ликвидираа македонски државјанин, а друг, како што соопштија од полицијата е тешко ранет и...

Грчката полиција трага по сторителите на убиството на македонски државјанин, пронајдени...

Грчката полиција трага по две непознати, маскирани лица кои утрово отворија оган против неколку лица во Ханиоти на Халкидики, при што беше убиен 39-годишен,...

Полицијата уапси над 700 лица по погребот на убиеното момче

Подготвил: Mарјан Велевски Франција Франција ја доживеа петтата ноќ на немири, со тешки судири меѓу полицијата и демонстрантите во јужниот град Марсеј, но ноќта сепак беше...

Поради дрога приведени 20 лица на манифестација во Стар Дојран

Во текот на изминатиот викенд полициски службеници од Секторот за недозволен трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделoт за криминалистичка полиција во...

Нови инциденти на Косово: Полицијата фрли солзавец врз вработените во општина...

Србите кои живеат на Косово и Метохија утрово почнаа да се собираат пред општинските згради во Звечан, Зубин Поток и Лепосавиќ. Пред зградите на...